Maszyny

Jeżeli chcesz wycyklinować i odświeżyć swój parkiet oraz przedłużyć jego żywotność, oferujemy ci to wszystko w 1 dzień.

Przy zastosowaniu nowej technologii, użyciu specjalnych lakierów i olejów utwardzanych światłem uv twoja podłoga będzie wyglądać jak nowa przez długie lata.

JAKO JEDYNA FIRMA W POLSCE I ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ EUROPIE POSIADAMY WYŁĄCZNOŚĆ NA DYSTRYBUCJĘ MASZYN UV ORAZ LAKIERÓW, OLEJÓW PRZYSTOSOWANYCH DO TEJ TECHNOLOGII.

HID Ultraviolet, LLC jest wiodącym producent maszyn do utwardzania powierzchni podłóg za pomocą UV. Od 30 lat lider w tej branży. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu inżynieryjnemu i produkcji w USA oferuje tylko najlepszy sprzęt przeznaczony do ręcznego utwardzania nawierzchni drewnianych, betonowych, płytki PCV.

HID jest producentem wysoce zintegrowanym co pozwala na bardzo konkurencyjne ceny na wszystkie urządzenia. Dostarczają najbezpieczniejszy, najszybszy i najbardziej niezawodny sprzęt do utwardzania lakierów i olejów podłogowych. Niezawodna konstrukcja maszyn pozwala im działać wiele lat w trudnych warunkach. Maszyny produkują do 40% więcej energii niż konwencjonalne systemy UV.

Przedstawiamy rewolucyjny system utwardzania lakierów i olejów na nawierzchniach podłóg drewnianych., betonowych, terakoty i pcv z wykorzystaniem światła ultrafioletowego.

Technologia utwardzania lakierów i olejów podłogowych światłem UV jest idealnym rozwiazaniem zarówno dla klientów indywidualnych jak i miejsc użyteczności publicznej. Pozwala na utwardzanie lakierów/ olejów podłogowych na miejscu u klienta w szybki i wygodny sposób. Producenci podłóg drewnianych nakładając fabrycznie 7 warstw lakieru zużywają ok 0,1l/ m2.

Przy ręcznej aplikacji minimalna grubość lakieru wynosi 0,2l/m2. Jest to idealne rozwiązanie dla osób i firm, które w szybkim czasie chcą użytkować swoją podłogę. Podejmując się np. renowacji zniszczonej podłogi standardową metodą w miejscu użyteczności publicznej (np. restauracji) musimy liczyć się z kilkudniowym wyłączeniem lokalu z użytkowania. Nasz system utwardzania lakierów/olejów pozwala na oddanie podłogi do użytku już po kilku godzinach co eliminuje koszty związane z zamknięciem lokalu.

Jak to wszystko działa?

Początkowo parkiet jest cyklinowany, następnie przy użyciu odpowiednich lakierów/olejów (np. firmy Carver) utwardzany UV. Podłoga jest trzy razy twardsza a całkowite utwardzenie się lakieru wynosi ok 3 – 4 godzin, gdzie przy tradycyjnej metodzie czas ten wydłuża się nawet do 7 dni. Lakiery, które stosujemy są najtwardsze. Porównując z innymi, skala twardości naszych lakierów wg Koeniga wynosi 88 a wg Buchholza 109.

Podłoga jest odporna na działania chemiczne i mechaniczne, a wszystko odbywa się bezzapachowo. Podłoga staje się twarda jak diament w ciągu kilku godzin, jest nieprzepuszczalna dla chemikaliów i odporna na ścieranie.

b1

Samobieżna maszyna Bulldog jest najmocniejszą i najszybszą maszyną dostępną na rynku światowym.

BULDOG 15-3000A jest dostępny w 208/240 Volt, 60 Hz lub 230 mocy Volt, 50 Hz na eksport.

 • 3000 Watt
 • 208/240 V
 • 19/16 Wzmacniacze
 • 15 „Szerokość Cure
 • 15 „x 21″ x 29 – 41,5 ” Ogólny Rozmiar
 • 125 lbs.

Zalety maszyny i funkcje bezpieczeństwa:

Ksenonowe lampy zasilane są natychmiastowo, zasilacze zapewniają wysoką wydajność elektryczną (mogą być włączane i wyłączane, bez uprzedniego nagrzania czy wychłodzenia).

Reflektor i napromiennik są tak skonstruowane aby wytwarzać do 40% więcej energii niż konwencjonalne systemy.

 • Duży, czytelny panel sterowania
 • Regulowany uchwyt do łatwego przechowywania i użytkowania
 • Płynne działanie w ciasnych przestrzeniach
 • Prędkościomierz
 • Czujniki ruchowy, który zapobiega przegrzaniu się podłogi
 • Osłona gumowa wokół źródła światła
 • Czujniki zbliżeniowe, które mogą wyłączyć maszynę
 • Wyłącznik bezpieczeństwa

 

 

tieger

Uzupełnieniem maszyny Bulldog jest maszyna Tiger oraz Mako, tego samego światowego producenta HID.

Tiger to nowy, lekki model maszyny przeznaczonej do utwardzania nawierzchni podłogowych w małych, zamkniętych pomieszczeniach. Posiada miernik prędkości rzeczywistej i zadanej, uniwersalne wejście zasilania oraz kompaktowy składany uchwyt.

Tiger przeznaczony jest do podłóg olejowanych, posiada lampy o niższej mocy niż Bulldog oraz automatyczne wyłączanie w razie potrzeby lub braku ruchu.

tigerrightweb1Model Tiger T12-170039

 • lbs (18 kg)
 • 12″ (30cm) szerokość
 • 1700W
 • 90-250V
 • 7-15A
 • 47-63Hz
 • Wymiary 30x48x29cm 12x19x11.5

 

 

 

mako

Podobnie jak wszystkie inne urządzenia HID Ultraviolet, Handheld UV MAKO jest wyposażony w system „Instant Start Lighting”. Pozwala to, aby lampy były włączone tylko wtedy, gdy chcemy używać maszynę. Nie ma potrzeby czekać na rozgrzanie lamp lub ich ostygnięcie aby ponownie móc włączyć Mako. Zmniejsza to ryzyko przypadkowego narażenia na promieniowanie UV.

Świetnie nadaje się do utwardzania mniejszych nawierzchni, trudno dostępnych dla większej maszyny (schody, blaty, narożniki pomieszczeń itp.).

Caly mechanizm maszyny wbudowany jest w formę walizki na kółkach, co ułatwia jej transport.

makoMAKO wyposażony jest w najbardziej zaawansowane funkcje i technologie w celu zapewnienia bezpiecznego i niezawodnego działania. Przycisk bezpieczeństwa (wyłącznik awaryjny) jest zamontowany na głowicy lampy aby ułatwić dostęp. Czujniki monitorują temperaturę pracy systemu.

Urządzenie posiada trzy diody LED, które informują operatora, jeśli maszyna jest zbyt blisko powierzchni podłogi, kiedy jest w optymalnej odległości oraz kiedy jest za wysoko.